Vědecké informace

TESTY ÚČINNOSTI SPREJŮ A NÁPLNÍ PARA'KITO

Testy účinnosti proti komárům

PARA'KITO® Spreje: testovací protokol "Paže v uzavřeném prostoru" 

Účinnost všech našich přípravků (gelů a suchých olejů obsažených ve sprejích a roll-onech PARA'KITO) je prokázána tzv. testem "paže v uzavřeném prostoru" s protokolem, který doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO):

Testovaný produkt se aplikuje na předloktí (1 g / 600 cm2) před zavedením do krychle z plexiskla o velikosti 50 x 50 x 30 cm. Krychle obsahuje 50 dospělých samiček komára tygrovaného - Aedes albopictus - (nebo jiných druhů). Agresivita těchto komárů byla dříve testována na předloktí, na kterém nebyla ochrana aplikována ("kontrolní paže", u kterého bylo pozorováno nejméně 10 pokusů o přistání / kousnutí do 30 sekund). 

Každá zkouška trvá 3 minuty, během které se počítají pokusy o kousnutí, a to se opakuje (bez opětovného použití produktu) každou hodinu po dobu maximálně 8 hodin (nebo více).

Účinnost se měří v procentech počtu přistání / kousnutí komáry mezi paží s ochranou a paží bez ochrany.

Tento test přísně dodržuje pokyny ECHA (Evropská agentura pro chemické látky - Biocidy), WHO (Světová zdravotnická organizace) a americké EPA (Agentura pro ochranu životního prostředí):

  • Pokyny WHO pro testování účinnosti repelentů proti komárům pro lidskou kůži, 2009.
  • Pokyny Evropské agentury pro chemické látky (ECHA) k nařízení o biocidních přípravcích - Účinnost svazku II - hodnocení a hodnocení (části B + C), verze 3.0 - duben 2018.
  • USA EPA (USA Environmental Protection Agency), EPA Pokyny pro testování účinnosti produktu OPPTS 810-3700: repelenty proti hmyzu, které mají být aplikovány na lidskou kůži, 7. července 2010.

PARA'KITO® náramky: testovací protokol "2 Paže v uzavřeném prostoru" 

 

Náplně PARA'KITO®, které se vkládají do náramků, mají "maskovací" účinek a snižují pachové signály vydávané osobou, která je nosí.

Vzhledem k tomu, že v evropských směrnicích neexistují standardizované protokoly pro testování produktů pro prostorový repelent (*), necháváme testovat účinnost našich produktů podle specifického protokolu, který vyvinula nezávislá italská laboratoř specializovaná na Aedes albopictus (komár tygrovaný), ve spolupráci s Univerzitou v Padově.

(*) Pokyny ECHA (EVROPSKÁ agentura pro chemické látky) k nařízení o biocidních přípravcích - účinnost svazku II - hodnocení a hodnocení (části B + C), verze 3.0 - duben 2018, strana 234

Popis testovacího protokolu TAC (2 paže v uzavřeném prostoru):

Krychle o objemu 1m3 z plexiskla, obsahující 30 až 50 komárů tygrovaných, je spojena 2 otvory se dvěma souběžnými trubicemi z plexiskla. Každá trubice je uvnitř rozdělena síťkou na 2 části.

Dobrovolník umístí jednu ruku u vstupu do každé trubice a aktivní proud vzduchu přináší atraktivní tělesné pachy směrem ke komárům uvnitř krychle: jedna ruka je bez náramku (kontrolní paže) a jedna ruka má náramek PARA'KITO®.

Bez přítomnosti maskovacích látek (kontrolní paže bez ochrany) jsou komáři velmi rychle a silně přitahováni k první části trubice a dosahují sítě. Po 3 minutách testu se vstup obou trubic uzavře posuvnými dvířky a spočítají se komáři. Maskovací - repelentní účinek náramku (procento účinnosti) se kvantifikuje počtem komárů v kontrolní trubici oproti trubici kde měl dobrovolník umístěnu paži s náramkem s náplní.

Test se provádí s různými dobrovolníky, se 4 opakováními na dobrovolníka. Pozice náramku (levá ruka - pravá ruka) se střídavě mění pro každé opakování. Frekvence testu je 30 minut a vzduch je mezi jednotlivými zkouškami aktivně čištěn.


 

Testy účinnosti proti klíšťatům

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení